Ge ditt stöd!

Du kan ge ditt stöd och din gåva till Ekbackskyrkans församling på olika sätt

Ett är att ansluta dig till kyrkoavgiften och ge 1 % av din inkomst till församlingen och Equmeniakyrkan, direkt via din skattsedel. Hur det fungerar och hur du gör, kan du läsa mer om genom att klicka på länken här eller ladda hem en broschyr med medgivandeblankett. För att det ska gälla kommande inkomstår, måste medgivandeblankett vara Equmeniakyrkan tillhanda senast 31 oktober.
Ett annat sätt är att bli månadsgivare via autogiro, där ett visst belopp överförs varje månad. I det medgivandet du gör, beskriver du vilken fördelning du vill göra mellan Ekbackskyrkans församling (idnr 3123) och Equmeniakyrkan centralt och dess olika verksamheter. Ett sådant medgivande kan du göra när som helst. Läs mer  …

Du kan också ge din gåva genom att sätta in den på Ekbackskyrkans församlings Bankgiro 624-7027.

Självklart är du välkommen att ge din gåva kontant eller via Swish 123 268 31 34, vid de insamlingar som görs i Ekbackskyrkan varje vecka i samband med söndagsgudstjänsten.

Tack för din gåva!