Gudstjänst på nätet 17 maj

Välkommen till en minigudstjänst på bönsöndagen med Lars Andersson. ”Vi vet ju inte hur vår bön egentligen bör vara, men Anden vädjar för oss med rop utan ord, och han som utforskar våra hjärtan vet vad Anden menar, eftersom Anden vädjar för de heliga så som Gud vill.” Rom 8:26-27. Sång från CD-skiva av Carola och Märta Svensson. Du får gärna ge en gåva till Ekbackskyrkans församling på swish nr 123 268 31 34.

Tyvärr går det inte att visa klippet direkt här på hemsidan. Men klicka på ”Visa på Facebook” så bör du kunna se det om du har Facebook.

Välkommen till en minigudstjänst på bönsöndagen. "Vi vet ju inte hur vår bön egentligen bör vara, men Anden vädjar för oss med rop utan ord, och han som utforskar våra hjärtan vet vad Anden menar, eftersom Anden vädjar för de heliga så som Gud vill." Rom 8:26-27. Sång från CD-skiva av Carola och Märta Svensson. Du får gärna ge en gåva till Ekbackskyrkans församling på swish nr 123 268 31 34.

Publicerat av Lars Andersson Lördag 16 maj 2020